Timeline Midnight Navy Farmhouse Oak Shiplap
This is an oversized item. An additional $20.00 per pack will be calculated in shipping charges at checkout.
Timeline Oak Shiplap is enhanced to showcase the woodgrain and let it shine through! These boards come with the classic "nickel-gap" spacing and they're super easy to install! Made thinner so they work with existing window trim, moulding and baseboards.
Click here to shop the complete Timeline Collection.
Click here to shop coordinating trim pieces.
Specifications
| Additional Information | Square Feet Per Package: 16.5 |
| Brand | Timeline Wood |
| Finish | Midnight Navy |
| Length | 72" |
| Material | Solid Red Oak |
| Thickness | 5/16" |
| Unit of Measure | Per Pack of 6 |
| Width | 5 1/2" |
| WARNING | This product can expose you to a chemical [or chemicals] which is [are] known to the state of California to cause cancer [and/or birth defects and/or other reproductive harm]. For more information go to www.p65warnings.ca.gov |
No Reviews Yet
Leave a Review You May Also Like